کربنات کلسیم خوراک دام

خانه>مطالب>کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم خوراک دام با نام سنگ آهک یا صدف معدنی هم شناخته می شود و مهمترین منبع تامین کلسیم مورد نیاز دام است که در گاوداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. بدن تمام موجودات زنده از کلسیم ساخته شده و این ماده باید از طرق مختلف نظیر غذا یا دارو وارد بدن دام شود. بهترین روش تامین کلسیم مورد نیاز در گاوداری ها و یا مراکز پرورش دام ، استفاده از کربنات کلسیم خوراک دام در جیره غذایی می باشد. این ماده حاوی مقادیر کافی کلسیم قابل جذب برای بدن حیوانات است.

کربنات کلسیم دامی با فرمول CaCO3 از معادن سنگ آهک برداشت شده و پس از انجام فراوری در اختیار دامداری ها قرار می گیرد. کربنات کلسیم را باید از کارخانجات معتبر تهیه نمود زیرا کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. البته کربنات کلسیم خوراکی را علاوه بر مصرف در گاوداری ها و تغذیه گوسفند و بز ، همچنین می توان در جیره غذایی مرغداری و طیور و نیز آیزیان هم قرار داد.

ویژگی‌ های کربنات کلسیم خوراک دام چیست

کربنات کلسیم که در جیره دام مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای مشخصاتی باشد از جمله اینکه دانه بندی پودری و ریز داشته باشد. همچنین فاقد هر گونه مواد سمی و فلزات سنگین بوده و از نوع کربنات کلسیم دولومیتی که حاوی منیزیم است نباشد. کربنات کلسیم دامی معمولا دارای خلوص کلسیمی 36 تا 38 درصد است و می توان آن را به صورت پوری و یا گرانوله در خوراک دام در گاوداری ها و مراکز پرورش گوسفند و بز مورد مصرف قرار داد.

مزایای کربنات کلسیم خوراک دام

  • افزایش مقدار و بهبود کیفیت شیر دام
  • افزایش نرخ رشد گله و بهبود سطح سلامت
  • جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های اسکلتی
  • افزایش کیفیت عملکرد آنزیمی و هرمونی بدن گاو و سایر دام ها
  • جلوگیری از بیماری های سیستم عصبی نظیر اسپاسم عضلانی

فروش کربنات کلسیم خوراک دام

کارخانه تولید کربنات کلسیم پارس شیمی ، سابقه طولانی در تامین نیاز گاوداری ها و پرورش دهندگان دام و طیور داشته و گربنات کلسیم مخصوص تغذیه دام و طیور را تولید می نماید. به منظور آگاهی از قیمت کربنات کلسیم دامی و یا خرید این محصول با ما تماس حاصل نمایید.

2019-09-09T09:52:58+00:00
error: Content is protected !!