کربنات کلسیم در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

خانه>مطالب>کربنات کلسیم در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

کربنات کلسیم در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

صنعت استخراج نفت و گاز شامل بسیاری عملیات های پیچیده بوده و مواد اولیه فراوانی همچون کربنات کلسیم و دیگر مواد معدنی و شیمیایی که نفش اساسی در این صنعت دارند استفاده می شود. گروه پارس شیمی با ظرفیت بالای تولید انواع مختلف کربنات کلسیم نفش مهمی در تامین نیاز های داخلی و همچنین صادراتی کشور دارد.

مواد معدنی نظیر کربنات کلسیم ، باریت و بنتونیت در فرایند استخراج نفت و گاز به عنوان مواد افزودنی در پروسه حفاری کاربرد دارند. کلیه مواد معدنی مورد مصرف در حفاری نفت و گاز با نام گل حفاری نامیده می شوند. این مواد نفش مهمی در حفاری چاه ها ، تکمیل و تقویت دیواره ها ایفا می کنند. اصولا کربنات کلسیم بیشتر به عنوان یک عامل ارتباطی و یا در زبان انگلیسی bridging agent مصرف می شود. برای این منظور ، کلسیم کربنات باید دارای استاندارد های خاصی به لحاظ اندازه ذرات و آنالیز  باشد که به نام استاندارد گل حفاری شناخته می شود. گل حفاری برای کنترل میزان نفوذ پذیری مایعات در سنگ و صخره ها در طی فرایند حفاری کاربرد دارد. این موضوع از اهمیت زیادی در محافظت از صخره ها و به نوبه خود در استخراج نفت و گاز برخوردار است. از طرف دیگر خاصیت اسید زدایی کربنات کلسیم سبب خنثی سازی برخی مواد مضر و در نتیجه افزایش تولید نفت و گاز می شود. برای این منظور باید از کربنات کلسیم با خلوص کلسیمی بالا و با دانه بندی مناسب استفاده نمود.

از طرفی کربنات کلسیم و باریت یک عامل وزن دهنده هستند. در صورت افزودن این مواد در چاه های نفت ، به دلیل چگالی بیشتری که نسبت به میعانات درون چاه دارند ، به اصطلاح این نفت و گاز را به سمت خارج از چاه هدایت می کنند. همچنین پس از سفت شدن ، از دیواره های چاه در مقابل ریزش حمایت کرده و آن را تقویت می نمایند.

اهمیت کربنات کلسیم گل حفاری

کشور ما دارای منابع عظیم نفت و گاز بوده و منبع اصلی تامین بودجه کشور نیز همین محصول می باشد بنابراین مواد اولیه مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از اهمیت بالایی در اقتصاد کشور برخوردارند. مصرف کلسیم کربنات حفاری با کیفیت که موجب استخراج بیشترین میزان نفت و گاز با بالاترین کیفیت ممکن شود ، نتایج اقتصادی زیادی دارد. در نتیجه باید از کربنات کلسیم تولید شده با استاندارد های روز دنیا در این صنعت استفاده نمود.

فروش کربنات کلسیم

کارخانه تولید کربنات کلسیم پارس شیمی ، بزرگ ترین تولید کننده انواع مختلف کلسیم کربنات مورد مصرف در صنایع حفاری و پتروشیمی ، تولید لاستیک و پلاستیک ، رنگ و پوشش ، چسب و رزین ، ساختمانی و … می باشد که استاندارد ترین و بهترین محصول تولیدی در داخل کشور را در اختیار مصرف کنندگان و صادر کنندگان گرامی قرار می دهد. کیفیت مطلوب کربنات کلسیم پارس شیمی و استفاده از تجهیزات پیشرفته در تولید آن سبب شده تا محصول مورد نیاز برای هر صنعتی در این مجموعه تولید گردد. جهت اخذ اطلاعات تکمیلی یا خرید محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

2019-09-09T10:49:20+00:00
error: Content is protected !!