کربنات کلسیم پوشش دار

خانه>مطالب>کربنات کلسیم پوشش دار

کربنات کلسیم پوشش دار

کربنات کلسیم پوشش دار | کربنات کلسیم کوتد | کربنات کلسیم کوت شدهCoated Calcium Carbonate

کربنات کلسیم پوشش دار چیست؟

کربنات کلسیم ماده بسیار پر کاربردی در صنعت است بطوری که تعداد زیادی از مشاغل تولیدی و خدماتی و ساختمانی اقدام به استفاده از آن به عنوان ماده اولیه ، فیلر و یا ماده واسط می نمایند. کربنات کلسیم در صنایع ساختمانی ، پرورش دام و طیور ، لاستیک سازی ، تولید مواد غذایی و دارویی و … استفاده می شود. کلسیم کربنات همچنین در تولید انواع پلاستیک هم کاربرد دارد ولی در حالت عادی قابل افزودن به پلیمر ها نیست زیرا با مواد اولیه پلیمر ترکیب نشده و کلوخه می شود. به همین خاطر با استفاده از مواد خاصی اقدام به تولید کربنات کلسیم پوشش دار (کربنات کلسیم کوتد شده) می نمایند.

 روش تولید کربنات کلسیم پوشش دار

برای تولید کربنات کلسیم کوتد شده Coated Calcium Carbonate می توان از هر دو نوع آن یعنی کربنات کلسیم معدنی GCC و کربنات کلسیم رسوبی PCC استفاده نمود. همانطور که از نام کربنات کلسیم پوشش دار مشخص است ، برای تولید آن باید کربنات کلسیم با مواد شیمیایی خاصی پوشش داده شود تا در مقابل چسبندگی و خراب شدن در مواد اولیه مقاوم گردد.

جهت تولید کربنات کلسیم کوت شده باید از اسید های چرب جهت پوشش دهی استفاده نمود تا حالت قطبی در آن ایجاد گردید و با پلیمر ها ترکیب شود. کربنات کلسیم کوتد بر خلاف حالت معمولی آن ، در صورت استفاده در تولید پلاستیک ، کلوخه نشده و حباب و فضاهای خالی ایجاد نمی کند. همچنین میزان جذب روغن آن کاهش یافته و با اکثر پلیمرها قابل ترکیب می شود. استفاده از کربنات کلسیم کوتد موجب افزایش استحکام و یک دست شدن سطح محصولات تولید شده با آن می گردد.

کاربرد کربنات کلسیم پوشش دار

  • استفاده از کربنات کلسیم کوتد در لاستیک سازی باعث کاهش استهلاک و خوردگی محصولات لاستیکی می شود.
  • کربنات کلسیم کوت شده بهترین افزودنی برای تولید PVC است زیرا می تواند مقاومت لوله پی وی سی را تا ده برابر بیشتر کرده و ظاهری یک دست و زیباتر ایجاد کند.
  • در صورت استفاده از کربنات کلسیم پوشش دار در تولید رنگ روغنی به عنوان فیلر ، هزینه تولید آن به شدت کاهش یافته و پوشش دهی بهتری خواهد داشت.

فروش کربنات کلسیم پوشش دار

کارخانه تولید کربنات کلسیم کانی کاو ، بزرگترین تولید کننده کربنات کلسیم رسوبی ، معدنی و کربنات کلسیم پوشش دار در ایران است. ما برای تولید کربنات کلسیم کوتد ، از بهترین مواد اولیه و اسید های چرب استفاده می نماییم. جهت آگاهی از قیمت این محصول و یا خرید کربنات کلسیم با ما تماس حاصل نمایید.

2019-09-09T10:16:39+00:00
error: Content is protected !!