پودر سنگ جوشقان

خانه>مطالب>پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان و ویژگی های آن

پودر سنگ جوشقان را شاید بتوان معروف ترین پودر سنگ در کشور دانست که در بسیاری از صنایع ساختمانی و تولیدی بکار می رود. خاک سنگ جوشقان از نوعی سنگ کربنات کلسیم موجود در استان اصفهان تولید می شود که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است. این پودر سنگ به دلیل کیفت عالی و رنگ بسیار سفیدی که دارد بیشتر به منظور نما سازی ساختمان ها (بخصوص در شهر های شمالی کشور چون خاصیت ضد آب و استحکام بالایی دارد) مصرف می شود. همچنین از اختلاط آن با سیمان سفید ، به منظور بند کشی کاشی و سرامیک نیز استفاده می گردد.

البته پودر سنگ جوشقان کاربرد های دیگری هم در تهیه دوغاب و ملات ، تولید بتن ضد آب ، اجرای قیرگونی ، پرورش دام و سند بلاست نیز دارد. سنگ جوشقان را به منظور مصرف در صنایع مختلف در اندازه ذرات متعددی چون خاک سنگ جوشقان ، سنگ جوشقان نمره 1 تا 6 و نیز سایز بادامی تولید می نماییم. از ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • رنگ سفید درخشان و چشم نواز نسبت به دیگر انواع پودر سنگ
  • ایجاد خاصیت ضد آب و جلوگیری از ترک خوردگی در بتن
  • امکان سایز بندی محصول در اندازه های مختلف
  • استحکام بسیار بالا پس از خشک شدن ملات آن

پودر سنگ جوشقان, فروش خاک سنگ جوشقان,

چرا خاک سنگ جوشقان مناسب است

یکی از فاکتور های مهم در ساختمان سازی ، کاهش هزینه های ساخت است. قیمت پودر سنگ جوشقان نسبت به سیمان و انواع آهک فراوری شده ارزان تر است. همچنین ملات تهیه شده از آن پس در ترکیب با سیمان و ماسه ، پس از خشک شدن از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار خواهد بود. پودر جوشقان یکی از انواع کربنات کلسیم است که ویژگی هایی شبیه به گچ و پودر مرمر و آهک دارد.

پودر سنگ جوشقان بسیار نرم و یک دست است اما در صورت درخواست می توان آن را در سایز های درشت تری هم تهیه نمود. با وجود اینکه این سنگ مربوط به منطقه جوشقان استان اصفهان است ، اما به دلیل کیفیت بالا در سایر کارخانجات کشور هم کوبیده می شود.

موارد مصرف

پودر سنگ جوشقان کاربرد فراوانی در امور ساختمانی و صنعتی دارد. نمای ساختمان ها به دلیل اینکه معمولا سفید هستند ، از پودر جوشقان استفاده زیادی می کنند. بخصوص برای ساخت بناهایی که هزینه ساخت پایینی دارند ، این محصول جایگزین سیمان سفید و سنگ می شود. ساخت سنگ های زینتی و آنتیک ، ترکیب با بتن جهت جلوگیری از ترک خوردن آن ، ترکیب با قیر در زمان آسفالت ریزی و قیرگونی به منظور افزایش چسبندگی قیر ، ترکیب پودر سنگ جوشقان با سیمان سفید برای درز گیری کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی ، تهیه بلوک سبک و استفاده در کشاورزی و دامداری از دیگر کاربرد های پودر سنگ جوشقان است. خاک سنگ جوشقان در کارهای هنری مثل مجسمه سازی ، ساخت تابلوهای نقش برجسته و پتینه کاری هم بکار می رود.

پودر سنگ جوشقان, فروش خاک سنگ جوشقان,

فروش و قیمت

مجموعه پارس شیمی که با نام کارخانه پودر سنگ جوشقان هم معروف است ، به عنوان بزرگترین تولید کننده خاک سنگ در کشور اقدام به تولید و فروش پودر سنگ جوشقان ممتاز با دانه بندی های مختلف و در بسته بندی های متنوع می نماید. این مجموعه ، بخش عظیمی از نیاز مشاغل ساختمانی و صنعتی کشور به پودر سنگ را تامین نموده و یک تولید کننده بزرگ کربنات کلسیم و انواع آهک در کشور به شمار می آید. برای خرید پودر سنگ جوشقان و آگاهی از قیمت این محصول با ما تماس حاصل نمایید.

2019-10-21T09:12:00+00:00
error: Content is protected !!