پودر سنگ

خانه>مطالب>پودر سنگ

پودر سنگ

پودر سنگ چیست

پودر سنگ یا خاک سنگ از کوبش سنگ ها در طبیعت یا کارخانجات سنگ کوبی تولید می شود. در محیط زیست از فشار لایه های مختلف سنگی بر روی هم و یا حرکت یخ های عظیم در یخچال های طبیعی ، سنگ های درشت شکسته شده و سنگ های ریز هم به پودر سنگ تبدیل می شوند. مقادیر زیادی خاک سنگ نیز از بستر رودخانه ها برداشت شده و پس از غربالگری برای استفاده در اختیار صنایع قرار می گیرد. اما روش اصلی تولید پودر سنگ از طریق کوبیدن سنگ های موجود در معادن و به اصطلاح آرد کردن آنها است.

قیمت پودر سنگ

قیمت پودر خاک سنگ تولیدی به عوامل مختلفی نظیر نوع سنگ استفاده شده ، اندازه ذرات و دانه بندی آن ، کیفیت سنگ مصرفی و نوع بسته بندی محصول مربوط می شود. در هر صنعتی از نوع خاصی پودر سنگ با ویژگی های مخصوص به آن صنعت استفاده می شود و در نتیجه قیمت پودر سنگ مصرفی در صنایع مختلف نظیر کاغذ سازی و صنایع ساختمانی و … با هم متفاوت خواهد بود. قیمت خاک سنگ تولیدی در مجموعه پارس شیمی به دلیل استفاده تجهیزات به روز و دارا بودن معادن متعدد سنگ در سراسر ایران ، بسیار ارزان تر و رقابتی تر از دیگر تولید کنندگان پودر سنگ می باشد.

پودر سنگ, خاک سنگ, قیمت پودر سنگ, فروش پودر سنگ, پودر سنگ چیست,

انواع پودر سنگ

امکان تولید خاک سنگ از انواع گوناگون کانی های معدنی ، چه به شکل طبیعی و چه به صورت صنعتی در کارخانجات تولیدی وجود دارد. معمولا برای تولید خاک سنگ از سنگ های رسوبی که ویژگی های مفیدی نظیر فراوانی زیاد ، استحکام بالا پس از ملات شدن و عدم تداخل با سایر مواد اولیه را دارند استفاده می شود. پودر سنگ کربنات کلسیم ، پودر سنگ آهک ، گچ ، مرمر ، گرانیت و مرمریت که همه آنها سنگ های رسوبی کربناته هستند از جمله پر کاربرد ترین و فراوان ترین انواع پودر سنگ محسوب می شوند.

کاربرد های پودر سنگ

پودر خاک سنگ از جمله پر کاربرد ترین مواد در زندگی هزاران ساله بشر است. بیشترین زمینه مصرف خاک سنگ در ساختمان سازی و جاده سازی بوده و می توان آن را هم به صورت مستقیم در ساخت و ساز استفاده نمود و هم اینکه برای تولید مصالح ساختمانی مختلف نظیر سیمان ، بلوک ، آجر و .. بکار برد. کاغذ سازی نیز یکی از دیگر صنایعی است که در حجم بسیار بالا از انواع پودر سنگ استفاده می نماید. چند سالی است که در کشور ما نیر ، تولید کنندگان کاغذ اقدام به جایگزینی پودر خاک سنگ (با مشخصات تولیدی خاص) به جای بخشی از کاغذ باطله در پروسه تولید خود کرده اند.

صنایع فراوانی نظیر ذوب آهن و تولید فولاد ، تولید چسب و سیلانت ، رنگ و پوشش ، بتن ، تولید آسفالت ، زهکشی کانال ها ، کشاورزی ، پرورش دام و طیور ، ضدعفونی اماکن آلوده ، دفن زباله های عفونی درز گیری کاشی و سرامیک (در صورت ترکیب با سیمان سفید) ، تصفیه آب و فاضلاب و بسیاری مصارف دیگر نیز پودر خاک سنگ با آنالیز ها ، اندازه ذرات و مشخصات مختلف استفاده می نمایند.

پودر سنگ, خاک سنگ, قیمت پودر سنگ, فروش پودر سنگ, پودر سنگ چیست,

کارخانه تولید پودر سنگ

کارخانه پارس شیمی برزگترین تولید کننده انواع پودر سنگ در دانه بندی های مختلف از سنگ نمره تا مش 2500 و 3500 است. محصولات این مجموعه قابل مصرف در کلیه صنایع تولیدی و خدماتی بوده و به دلیل کیفیت بالا و امکان بسته بندی های متنوع برای صادرات به سایر کشور ها نیز بکار می رود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید پودر سنگ با ما تماس حاصل فرمایید.

2019-09-09T10:47:23+00:00
error: Content is protected !!