آهک ساختمانی

خانه>مطالب>آهک ساختمانی

آهک ساختمانی

آهک ساختمانی چیست

آهک ساختمانی گونه ای از آهک خام یا فراوری شده است که به لحاظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سنگ کربنات کلسیم (سنگ آهک) ، ترکیبات ، روش فراوری ، شکل و اندازه برای مصرف در کاربرد های ساختمانی مناسب است. از انواع محتلف سنگ آهک ، پودر سنگ آهک ، آهک هیدراته ، آهک هیدرولیک ، آهک دولومیتی ، آهک زنده ، اهک پر کلسیم و … می توان برای موارد ساختمانی استفاده نمود. آهک در امور ساختمانی کاربرد های مختلفی از جمله تهیه ملات و ساروج ، تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان و آجر ، شفته ریزی ، تقویت فنداسیون ، درز گیری و نماسازی دارد.

آهک ساختمانی چه مزایایی دارد

سابقه کاربرد آهک در ساختمان سازی بسیار طولانی است. انواع کربنات کلسیم از جمله آهک خاصیت ضد آب داشته و مقاومت بالایی دارد. آهک های فراوری شده مانند آهک زنده و آهک هیدراته هم پس از مدتی که در ساختار بناها بکار می رود ، با جذب گاز کربنیک هوا ، کم کم به کربنات کلسیم تبدیل شده و سخت تر می گردد. همچنین قابلیت ترکیب شدن با بسیاری از مواد اولیه دیگر مانند سیمان ، خاک رس ، شن و ماسه و … را دارد. رنگ سفید آن هم برای برای بندکشی و نما سازی مناسب است به طوری که در برخی مناطق کشور ، بجای سیمان سفید مصرف می شود.

از چه نوع آهک هایی استفاده می کنیم

آهک خام

این ماده به صورت سنگ آهک و یا پودر سنگ برای مخلوط کردن با دیگر مصالح استفاده می گردد. پودر سنگ آهک کاربرد های مختلفی در تولید سیمان ، تولید آجر ، آسفالت ریزی ، قیرگونی ، ایزوگام و تهیه ملات دارد. پودر سنگ آهک و دیگر انواع کربنات کلسیم می تواند ارتباط بین قیر و آسفالت را استحکام بخشد. همچنین از اختلاط سیمان و پودر سنگ برای بند کشی کاشی و سرامیک و موزائیک به صورت گسترده ای استفاده می شود.

آهک زنده

آهک زنده یکی از فراورده های سنگ کربنات کلسیم با خلوص بالا است. این ترکیب را می توان مهم ترین ماده مورد مصرف در تولید سیمان محسوب نمود. آهک زنده هم از سنگ آهک پر کلسیم و هم از آهک دولومیت که خلوص پایینی دارد قابل تولید است. برای تولید آن از روش پخت سنگ آهک خام استفاده می نماییم.

آهک هیدراته

دیگر ماده فراوری شده از سنگ کربنات کلسیم ، آهک هیدراته یا آهک شکفته شده است که به صورت پودر و به عنوان آهک ساختمانی مورد مصرف قرار می گیرد. برای تهیه ملات باتارد که یکی از پر مصرف ترین انواع ملات در ساختمان سازی است ، از ترکیب کردن آهک هیدراته ، شن و ماسه ، سیمان و آب استفاده می کنند. همچنین آن را به منظور شفته ریزی ، زیر سازی و ضد آب کردن بستر هم بکار می برند.

انواع آهک هیدرولیک

آهک شدیدا هیدرولیک

هر چه حالت هیدرولیکی آهک شدید تر باشد ، خلوص آن کمتر و میزان ناخالصی ها نظیر خاک رس بیشتر خواهد بود. این نوع مواد آهکی بسیار دیرتر سفت می شوند بخصوص در شرایط مرطوب و در مناطق پر بارش که عملکرد بهتری دارد. آهک به شدت هیدرولیکی دارای حداقل 25 درصد خاک رس است.

آهک نیمه هیدرولیک

از این محصول برای تهیه بتن و شفته استفاده می شود و در حدود 15 درصد آن را خاک رس تشکیل می دهد.

آهک غیر هیدرولیک

این نوع آهک ساختمانی دارای بیشترین خلوص است. این محصول که آهک چرب هم نام دارد به سرعت شکفته می شود و  سریع تر سفت شده و از آن می توان برای سفید کاری استفاده نمود.

فروش آهک ساختمانی

قیمت آهک ساختمانی بر اساس کیفیت ، بسته بندی و زمینه کاربرد آن محاسبه می گردد. فروش آهک ساختمانی به صورت فله ای و کیسه ای ، پودری ، کلوخه و میکرونیزه و با کیفیت عالی برای مصرف در کلیه امور ساخت و ساز توسط کارخانه آهک پارس شیمی انجام می شود. ارسال محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی تا 1000 کیلوگرمی ، توسط وانت ، کامیون و تریلی و در اسرع وقت صورت می گیرد. برای خرید آهک ساختمانی با بخش بازرگانی پارس شیمی تماس حاصل نمایید.

2020-05-12T11:34:03+00:00
error: Content is protected !!