پودر کربنات کلسیم

خانه>مطالب>پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم | کربنات کلسیم میکرونیزه | کربنات کلسیم پودری

پودر کربنات کلسیم چیست ؟

کربنات کلسیم با فرمول CaCO3 یک ماده معدنی فوق العاده پر مصرف و با اهمیت است. استخراج کربنات کلسیم به صورت سنگ و صخره می باشد ولی با توجه به اینکه اکثر صنایع نیازمند کربنات کلسیم پودری هستند ، باید با روش های گوناگون آن را کوبیده و بصورت پودر دراورد. پودر سنگ کربنات کلسیم یکی از ارزان ترین و ماثرترین مواد پر کننده در صنعت است که از کوبش سنگ آهک ، سنگ مرمر ، تراورتن و کلسیت با استفاده از آسیاب های کوبشی و بالمیل تولید می شود. کربنات کلسیم پودری به دو صورت زیر قابل تولید است.

پودر کربنات کلسیم

حالت پودری زبر دارد و مش کربنات کلسیم بین 50 تا 200 می باشد.

کربنات کلسیم میکرونیزه

دانه بندی بسیار ریزی دارد و مش کربنات کلسیم ریز تر از 200 است.

کاربرد پودر کربنات کلسیم

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه به صورت گسترده ای در صنایع تولیدی و ساختمانی کاربرد دارد. در رنگ سازی و بخصوص تولید رنگ سفید از کربنات کلسیم پودری میکرونیزه در حجم بسیار زیاد استفاده به عنوان یک پر کن ارزان قیمت استفاده می شود.

کاغذ سازی و مقوا سازی دیگر صنعتی است که از پودر کربنات کلسیم به عنوان فیلر سود می برد. امروزه حتی نوع خاصی کاغذ به نام کاغذ سنگ هم تولید شده که به جای چوب از پودر سنگ کربنات کلسیم استفاده در آن استفاده می شود. استفاده از پودر سنگ کربنات کلسیم به جای کاغذ باطله سبب کاهش شدید هزینه تولید خواهد شد.

بیشترین میزان مصرف پودر خاک کربنات کلسیم و مشتقات آن همچون آهک در صنایع متالورژی و ذوب فلزات است. بخصوص در کوره های اکسیژن پایه به منظور حذف ناخالصی های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید لاستیک و پلاستیک ، فیلر پودری کربنات کلسیم به منظور کاهش هزینه ها ، بهبود عملکرد ، تصحیح خواص شیمیایی ، جلوگیری از نفوذ قارچ و بهبود بافت لاستیک ، PVC و پلیمر ها مصرف می گردد.

قیمت پودر کربنات کلسیم

قیمت کربنات کلسیم پودری بر اساس نوع دانه بندی و خلوص آن مشخص می شود. هر چه سایز ذرات کربنات کلسیم ریز تر باشد ، تولید آن مشکل شده و وزن بار تولیدی هم کم می شود بنابراین قیمت گران تری هم خواهد داشت. از طرفی رنگ سفید کربنات کلسیم ، غنی بودن از نظر میزان کلسیم و نوع بسته بندی هم در قیمت پودر کربنات کلسیم ماثر است.

فروش پودر کربنات کلسیم

کارخانه تولید کربنات کلسیم پارس شیمی ، قابلیت تولید انواع پودر سنگ کربنات کلسیم و نیز کربنات کلسیم میکرونیزه در مش بندی های متنوع را دارد. ما سابقه طولانی در تامین نیاز صنایع داخلی و همچنین صادرات کلسیم کربنات به کشورهای همسایه را داریم. به منظور خرید پودر کربنات کلسیم و یا دریافت این محصول با ما تماس حاصل نمایید.

2019-09-09T10:15:59+00:00
error: Content is protected !!