کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان

خانه>مطالب>کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان

کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان

نقش کربنات کلسیم در خمیر دندان

پودر کربنات کلسیم یک فیلر بی خطر ، دوستدار محیط زیست و ارزان قیمت است که صنایع مختلف از آن به منظور بهینه سازی محصولات و کاهش قیمت تمام شده استفاده می کنند. کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان هم به شکل گسترده ای از دهه 70 میلادی به این سو مورد استفاده قرار گرفته است. از نظر شیمیایی ، کربنات کلسیم ماده ای همچون آهک و گچ با فرمول مولکولی CaCO3 می باشد که البته می توان آن را به صورت سنتزی هم تولید نمود. کربنات کلسیم معدنی دارای فراوانی زیاد ، قیمت ارزان و ویژگی های مثبتی است اما با این حال برخی از تولید کنندگان از کربنات کلسیم رسوبی PCC که به شکل شیمیایی تولید می شود و قیمت گرانتری در ترکیب محصول خود استفاده می کنند زیرا دارای خلوص بالاتر و مواد ناخواسته کمتری است.

بکار گیری کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان دارای مزایای مختلفی است. اولا کربنات کلسیم به صورت فاین (یعنی پودری بسیار ریز با دانه بندی یک دست و نرم) یک پر کننده مناسب و با کیفیت است که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای سیلیکا ژل در ترکیب خمیر دندان باشد. این کار علاوه بر اینکه به سفید شدن هر چه بیشتر خمیر دندان کمک می کند ، همچنین سبب کاهش هزینه تولید محصول نیز می شود.

دلیل دوم استفاده از کربنات کلسیم در تولید خمیر دندان به خاطر خاصیت قلیایی این ماده است. برخی مواد شیمیایی به کار رفته در تولید سبب اسیدی شدن محیط خمیر دندان می شود به همین علت استفاده از کلسیم کربنات موجب تنظیم پی اچ خمیر دندان می گردد.

و سوم اینکه در تولید خمیر دندان های سفید کننده از ذرات کربنات کلسیم با دانه بندی کمی درشت تر استفاده می شود. بکار گیری ذرات نامحلول در آب همچون سنباته نرم عمل کرده و جرم و حفره های ریز تشکیل شده بر روی مینای دندان را می ساید. این عامل می تواند سبب سفید شدن دندان ها شود.

2019-09-09T10:12:09+00:00
error: Content is protected !!