کربنات کلسیم در لاستیک سازی

خانه>مطالب>کربنات کلسیم در لاستیک سازی

کربنات کلسیم در لاستیک سازی

نقش کربنات کلسیم در لاستیک سازی

کربنات کلسیم یکی از مهم ترین مواد پر کننده در تولید محصولات مختلف است. اهمیت کربنات کلسیم به عنوان فیلر بیشتر به دلیل قیمت بسیار ارزان تر آن نسبت به مواد اولیه مورد استفاده در تولید پروسه تولید و همچنین سازگاری این ماده معدنی با دیگر مواد است. همچنین کربنات کلسیم ویژگی های مفیدی همچون تنظیم پی اچ (بعنوان ماده نگهدارنده) ، بهبود بافت و ترکیب بهتر مواد اولیه را نیز در محصول نهایی ایجاد می نماید.

یکی از زمینه های مهم مصرف کربنات کلسیم در لاستیک سازی است. امروزه لاستیک به دلیل مصرف گسترده آن در تولید تایر خودروها ، درز گیر درب و پنجره ، تولید ضد ضربه و … جزء جدایی ناپذیری از زندگی بشر را تشکیل می دهد. برای تولید لاستیک نیاز به استفاده از مواد شیمیایی و معدنی مختلفی وجود دارد. برای این منظور باید پودر کلسیم کربنات میکرونیزه با دانه بندی بسیار ریز و نرم معروف به سوپر فاین را مورد مصرف قرار داد که دارای ویژگی های خاصی است.

از جمله مزایای مصرف کربنات کلسیم در تولید لاستیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کاهش دمای ذوب در کوره
  • ایجاد بافت سطحی بهتر لاستیک تولیدی
  • ایجاد ترکیب یک دست و همگن مواد اولیه

برای مصرف در صنایع لاستیک سازی می توان از هر دو نوع کربنات کلسیم معدنی GCC و نوع شیمیایی آن یعنی کربنات کلسیم رسوبی PCC استفاده نمود. مهمترین مشخصه کربنات کلسیم لاستیک سازی ، خلوص بالای کلسیمی آن و دانه بندی با مش بسیار ریز است. کلسیم کربنات کمک زیادی به افزایش پایداری و استحکام لاستیک ، ضخامت ، عملکرد و سختی آن می نماید.

با توجه به اینکه لاستیک معمولا در محصولاتی نظیر تایر خودرو ، کف کفش ها ، برای آب بندی درب و پنجره و … به کار می رود که در نتیجه بسیار تحت فشار می باشد ، استفاده از کربنات کلسیم در لاستیک سبب افزایش سختی و مقاومت آن در برابر سایش شده و در نتیجه عمر محصولات را افزایش می دهد. بعلاوه تمامی این مزایا ، بکارگیری کربنات کلسیم در لاستیک سازی سبب کاهش قابل ملاحظه هزینه تولید لاستیک و مواد الاستومر می شود.

فروش کربنات کلسیم لاستیک سازی

کارخانه تولید کربنات کلسیم پارس شیمی  ، بزرگترین تولید کننده کربنات کلسیم مش 50 تا مش 3500 در ایران می باشد. محصولات با کیفیت این مجموعه برای استفاده در تمامی مشاغل تولیدی ، خدماتی و ساحتمانی مصرف کننده کلسیم کربنات مناسب می باشد. همچنین به دلیل کیفیت ممتاز ، به میزان فراوان به کشور های همسایه از جمله عراق ، ترکیه ، ترکمنستان و … صادر می گردد. برای اخذ تهیه این محصولات با ما تماس حاصل نمایید.

2019-09-09T10:09:29+00:00
error: Content is protected !!