کربنات کلسیم امیا

خانه>مطالب>کربنات کلسیم امیا

کربنات کلسیم امیا

کربنات کلسیم امیا یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده کربنات کلسیم در جهان است. کربنات کلسیم شرکت امیا در صنایع مختلف از قبیل ساخت و ساز ، کاغذ و مقوا ، پلیمرها ، غذا ، کشاورزی و تصفیه آب مصرف می گردد. شرکت کربنات کلسیم اومیا درسال 1884 در کشور سوییس تاسیس شد و در حال حاضر در 50 کشور جهان فعالیت می کند. محصولات مختلف تولید شده توسط شرکت کربنات کلسیم اومیا به صورت کربنات کلسیم کلوخه ، پودر کربنات کلسیم میکرونیزه و محصولات تخصصی برای مصرف در صنایع و مشاغل مختلف است.

کربنات کلسیم چیست

کلسیم کربنات ماده ای معدنی و فراوان در پوسته کره زمین با فرمول شیمیایی CaCO3 است. کربنات کلسیم دارای انواع گوناگونی از قبیل سنگ آهک ، سنگ مرمر ، کلسیت و گرانیت و آراگونیت می باشد. از جمله ویژگی های این محصول می توان به فراوانی و در دسترس بودن ، قیمت ارزان ، قابل استفاده در صنایع مختلف ، سازگاری با اکثر مواد اولیه مورد استفاده در تولید محصولات و قابل تولید در ابعاد مختلف مثل سنگ و کلوخ ، پودر سنگ ، پودر میکرونیزه و نانوذرات اشاره نمود.

 

کاربرد و موارد مصرف

کاربرد کربنات کلسیم در صنایع تولیدی ، خدماتی و زیست محیطی گسترده شده است. این محصول به صورت خام و یا فراوری شده (یعنی آهک) در صنعت ساختمانی و راه سازی به شکل فراوانی استفاده می شود. سنگ آهک را در شفته ریزی ، تهیه ملات ، تولید سیمان و ساخت مصالح ساختمانی به کار می برند.

پودر کربنات کلسیم میکرونیزه یکی از مواد اولیه پر کاربرد در تولید کاغذ و مقوا در سال های اخیر است که هزینه های تولید کاغذ را به شکل چشمگیری کاهش داده و سرعت قطع درختان را نیز می کاهد.

یکی از مهمترین زمینه های مصرف کربنات کلسیم در پرورش دام طیور است. این محصول به دلیل اینکه حاوی مقدار زیادی کلسیم قابل جذب برای حیوانات می باشد ، به عنوان جایگزین داروهای شیمیایی برای تقویت گاو و گوسفند و مرغ استفاده می گردد. کربنات کلسیم فراوری پخته شده از نوع آهک هیدراته ، به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده قوی و ارزان قیمت در گاوداری ها و مرغداری های بکار می رود.

تولید کنندگان پلیمر از پودر کربنات کلسیم میکرونیزه استفاده فراوانی می کنند. استفاده از پودر کربنات کلسیم پوشش دار یا کوتد می تواند علاوه بر کاهش هزینه های تولید پلیمر ها ، بافت سطحی و مقاومت فشاری آنها را نیز بهبود دهد.

از کربنات کلسیم رسوبی یا نوع معدنی بسیار خالص آن که فاقد مواد سمی بوده و خلوص کلسیمی بالایی داشته باشد در داروسازی برای تهیه مکمل های کلسیمی جهت درمان پوکی استخوان و مشکلات اسکلتی استفاده می شود.

کربنات کلسیم یک پرکننده کاربردی عالی و ارزان قیمت برای تولید رنگ است که پوشش دهی رنگ را افزایش می دهد. استفاده از این فیلر سیستماتیک به طور قابل توجهی روی کدورت ، روشنایی ، بازتاب ، مقاومت در برابر سایش ، کارایی و موارد دیگر در رنگ و پوشش تأثیر می گذارد. کربنات کلسیم علاوه بر کاهش هزینه تولید رنگ و رزین ، موجب بهبود عمکرد و کارایی های آن نیز می شود.

2021-09-14T11:07:36+00:00
error: Content is protected !!